Dysponujemy profesjonalną kadrą pracowników i wolontariuszy, którzy stworzyli to miejsce z pragnienia serca i chęci służby drugiemu człowiekowi. Terapie prowadzone są przez specjalistów, posiadających odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w prowadzeniu terapii uzależnień jak i profilaktyki uzależnień oraz terapeutę zajęciowego. Współpracujemy z kapłanami, psychologiem, psychiatrą oraz ludźmi dobrej woli.

Dagmara Pomirska-Diug – kierownik terapii.  Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (SP/1550/2018), psychotraumatolog, terapeuta zajęciowy, specjalista promocji zdrowia, magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła wiele specjalistycznych szkoleń m.in. terapia humanistyczno-doświadczeniowa, focusing (praca z ciałem), dialog motywujący, szkolenia z zakresu uzależnień behawioralnych. Autorka książek W stronę Życia, Tatuaż, redaktor prowadząca wydanej przez Znak książki Ocalony. Ćpunk w Kościele, a także współautorka książek dla rodziców Mama jest piękna i chuda i Tata… po prostu jest. Dziennikarka radiowa, odpowiedzialna za audycję radiową o uzależnieniach – JEST NADZIEJA
Prezes Zarządu Fundacji Magnificat – od stycznia 2021 roku.

Piotr Kochanowicz – Odpowiedzialny za sprawy programowe. Doświadczenie terapeuty uzależnień i certyfikację uzyskał w USA. Magister teologii i filozofii, ukończone studia podyplomowe z psychologii uzależnień. Pracował w ośrodkach uzależnień w Chicago, Illinois i w zakładzie karnym. Entuzjasta i propagator programu 12 Kroków. Prowadzący audycję radiową o uzależnieniach – JEST NADZIEJA. Prezbiter Archidiecezji Łódzkiej. 
Wiceprezes Zarządu Fundacji Magnificat – od maja 2021 roku.

Jarosław Grabarczyk – z wykształcenia pedagog i socjolog.  Specjalista psychoterapii uzależnień (w trakcie certyfikacji), terapeuta par.  Trener i certyfikowany coach ICC. Współautor programów profilaktycznych dla młodzieży i dorosłych „Łódź Ratunkowa”, „Warsztaty AZA”, „Z jakiej gliny jestem”, Konferencji Szkoleniowej „Widzę” oraz „Widzę – Potrafię – Stosuję”, programu „JA – to wszystko, co mam”. Członek Rady Fundacji Magnificat.

Krzysztof Diug – terapeuta, w trakcie certyfikacji w nurcie logoterapii, mediator w zakresie spraw rodzinnych, karnych i cywilnych oraz gospodarczych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim a także Międzynarodowych studiów Master Of Public Administration w Polsko Amerykańskim Centrum Zarządzania oraz podyplomowych studiów z zarządzania w SGH w Warszawie. Realizator programów profilaktycznych w szkołach i urzędach (realizator programu profilaktyki uzależnień „UNPLUGGED”).  Odpowiedzialny za ergoterapię i kontakt z Darczyńcami. Koordynator i prowadzący audycję radiową dot. uzależnień pt. JEST NADZIEJA. Trener i konsultant. Przewodniczący Rady Fundacji Magnificat.

 

Grażyna  Tomaszkiewicz – instruktor terapii uzależnień (w trakcie certyfikacji), odpowiedzialna za sprawy organizacyjne, administracyjne.  Współzałożycielka Ośrodka Pomocy Duchowej, absolwentka Szkoły Animatorów Trzeźwości.

Prezes Zarządu Fundacji Magnificat  – od września 2018 do stycznia 2021 roku.

 

 

Joanna Sztaudynger – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (filolog i pedagog). Ukończyła Studium Profilaktyki Problemów Czynnościowych. Pracuje terapeutycznie i szkoli się w nurcie integratywnym. Członkini Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Certyfikowana trenerka (TUS). Koordynator Centrum Psychoterapii Cardoner w Łodzi. W Domu Magnificat prowadzi warsztaty terapeutyczne z podopiecznymi. Członek Rady Fundacji Magnificat.

Joanna Tatarek  – psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (SP/1563/2018). Obecnie w trakcie 5-letniego kursu psychoterapeutycznego w nurcie systemowo-ericksonowskim akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Odpowiedzialna za pisanie i konsultacje projektów i konkursów zewnętrznych. Realizator programów zlecanych przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Członek Rady Fundacji Magnificat.

 

Bogna Andrzejczak – specjalista psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła w 2003 roku. Doświadczenie specjalizacyjne w zakresie psychiatrii zdobywała pracując w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Pracuje w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. Bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi, udzielając pomocy osobom uzależnionym oraz ich rodzinom w kryzysie. Prowadzi również praktykę ambulatoryjną, w której zajmuje się leczeniem schorzeń i zaburzeń psychicznych osób dorosłych.

 

Radosław Pawłowski – wykształcenie średnie, w Fundacji odpowiedzialny za internetowy antykwariat książek i dewocjonaliów Katakumbus.pl, realizator programów profilaktycznych w szkołach.

 

 


Opieka duszpasterska Domu:

 

Ks. dr Andrzej Michalak – duszpasterz, opiekun duchowy podopiecznych Domu Magnificat. 
Magister teologii i filozofii. Filmoznawca. Proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Łodzi.